RTA koris „SONITUM” skanīgi noslēdz sezonu Latgales mākslas svētkos

Pirmdiena, 5. jūnijs, 2017
Latvijas 100-gades svinību pasākumu klāstā arī Latgales devums – 21. maijā Daugavpils novada Višķos mūzikas un mākslas cienītājus pulcināja Latgales Mākslas svētki „Krāsas karogā”. Līdzās Latgales novadu koriem, folkloras kopām un deju kolektīviem, pasākumā piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) jauktais koris „SONITUM” un mākslinieciskais vadītājs Jānis Mežinskis, kurš bija šī svētku koncerta virsdiriģents.

Pasākums sākās ar svinīgu svētbrīdi Višķu Romas katoļu baznīcā, pēc tam dalībnieki gājienā devās uz svētku koncertu Višķu estrādē.  Svētku programmas 1. un 2. daļā skatītāji un klausītāji varēja baudīt kormūzikas klasiku un latgaliešu tautas dziesmu apdares. Viena no tām bija RTA jauktā kora „Sonitum” vokālās pedagoģes Guntras Kuzminas tautas dziesmas apdare  „Dzīdi, dzīdi putineņi”.

Koncerta 3. daļā izskanēja Latgales populāro mūzikas grupu „Sovvaļnīks”, Borova MC”, „Bez PVN”, „Dabasu durovas” populārākās dziesmas pašu mūziķu izpildījumā un J.Mežinska aranžējumā  korim un pūtēju orķestrim.

Koncerta kulminācijā apvienotā solistu sastāva (R.Kaupers, J.Aišpurs, I.Gusāns, A.Slobožanins) kopā ar apvienoto kori un orķestri izpildīja neoficiālo Latgales himnu –„Pīmiņ, bruoļ”.

Gandarījums, prieks un lepnums par Latgales māksliniecisko devumu Latvijai.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.