Studenti aicināti tiešraidē vērot Latvijas izmēģinājuma raķetes palaišanu kosmosā

Pirmdiena, 10. Aprīlis
Lai apliecinātu Latvijas potenciālu nākotnē ierindoties starp kosmosa izpētes lielvalstīm un veicinātu jaunās paaudzes interesi par inženierzinātnēm, ir uzsākts projekts „Pirmie Latvijas 100 km kosmosā”. Tā ietvaros trešdien, 12. aprīlī, Cēsu lidlaukā tiks piedzīvots vēsturisks brīdis – izmēģinājuma raķetes palaišana. Ar šīs raķetes palīdzību tiks pārbaudīti topošās Latvijas pirmās kosmosa raķetes telemetrijas datu raidītāji, augstuma mērīšanas sistēma, izpletņa atšaušanas sistēma, kā arī video tiešraides raidītājs.
Latvijas studenti un pasniedzēji aicināti trešdien, 12. aprīlī no plkst. 11.00 šo notikumu vērot tiešraidē mobilajā televīzijā LMT Straume! Tiešraide pieejama lietotnē LMT Straume un internetā: http://straume.lmt.lv/.
 
Projekts „Pirmie Latvijas 100 km kosmosā” ir zinātkāres centra ZINOO iniciatīva, kas uzsākta 2016. gadā. Pirmais raķetes prototips tika izmēģināts pērnā gada nogalē. Raķete, kura startu piedzīvos 12. aprīlī, ir otrais izmēģinājuma lidaparāts, kas spēj attīstīt ātrumu līdz pat 200 m/s un sasniegt 2 km augstumu. Lai sasniegtu maksimālo lidojuma augstumu, raķetes svars ir tikai 300 grami, un tā ir aprīkota ar 4 g vieglu video kameru, kā arī borta datoru, kas sver nieka 9 gramus. Plānots, ka Latvijas pirmā kosmosa raķete kosmosā dosies 2018. gadā un tā varēs sasniegt 100 km augstumu.
 
Lietotni LMT Straume iespējams lejupielādēt bez maksas AppStore vai Google Play veikalā. Jautājumos par tiešraides tehnisko pusi un skatīšanās iespējām aicinām sazināties ar Agnesi Ruberti (e-pasts: agnese@deepwhite.lv vai zvanīt pa tālruni 29337759).


Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv