RTA atklāta izstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki”

Trešdiena, 29. Novembris
28.novembī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) mākslas terasē tika atklāta fotogrāfes Adelīnas Darviņas fotoizstāde “No krasta līdz krastam. ASV dabas parki”, kurā skatāmas ASV dabas daudzveidību atspoguļojošas fotogrāfijas.

Pasākumā piedalījās arī fotoizstādes autore, kā arī ASV vēstniecības  pārstāvis, preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs (Chad Twitty).

Atklājot izstādi, RTA rektors Edmunds Teirumnieks, īpaši uzsvēra starptautiskās sadarbības nozīmi un pauda gandarījumu par iespēju prezentēt ASV dabas bagātību atspoguļojumu caur latvieša fotoobjektīvu. Savukārt ASV vēstniecības  pārstāvis Čads Tvitijs pateicās par laipno uzņemšanu RTA un sniedza īsu ieskatu fotoizstādes tapšanā, kā arī pastāstīja par ASV dabas parku daudzveidību, atklājot savu personīgo pieredzi. Č.Tvitijs norādīja, ka viņu patiesi iepriecina latviešu mīlestība uz dabu.

Fotogrāfes darbu izstāde ir tapusi sadarbībās ar ASV vēstniecību Latvijā. 

Pēc izstādes atklāšanas ikviens interesents varēja noklausīties Adelīna Darviņas lekciju par viņas 2016.gada vasaras trīs mēnešu ilgo ceļojumu apkārt ASV, kurā viņa, šķērsojot 39 štatus, mēroja 21 000 km no Konektikutas Ziemeļatlantijas okeāna krastos līdz sniegotajām kalnu virsotnēm Montanā un tuksneša plašumiem Nevadā, apmeklēja ASV nacionālos parkus un veica vizuālās antropoloģijas pētījumu “American Dream”.  

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv