Studentiem iespēja pieteikties Rēzeknes pusmaratona posmam

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti ir aicināti pieteikties Rēzeknes pusmarota posmam 5, 10 un 21km skrējienu distancē, kas norisināsies 7. un 8.aprīlī.

Vēl līdz 20. martam iespēja pieteikties igauņu valodas un kultūras kursiem

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentiem ir iespēja iegūt Igaunijas Republikas fonds Archimedes piedāvātās stipendijas studijām un pētniecībai Igaunijas augstskolās, kā arī dalībai igauņu valodas un kultūras kursos.

RTA atklātais kauss basketbolā

RTA treniņu laiki 5.vsk. sporta zālē

Jauniešiem ir iespēja pieteikt dalību uzņēmējdarbības konkursā

Līdz 31.martam norisinās jauniešu komandu uzņemšana biznesa projektu konkursā ‘’Radām novadam’’. Konkurss ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā.

Ķīnas Tautas Republikas valdība piedāvā stipendijas

Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) valdība piedāvā Latvijas studentiem un akadēmiskajam personālam sešas stipendijas studijām un pētniecībai Ķīnā 2017./2018. akadēmiskajā gadā. Pieteikšanās termiņš – 2017. gada 15. marts.

Latvijas Programmētāju dienā IKT nozares uzņēmumi un augstskolas diskutēs par jaunākajām tehnoloģijām

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām no 13. – 17. februārim rīko Latvijas Programmētāju dienu pasākumus, kuru ietvaros notiks augsta līmeņa konference, kā arī radošās darbnīcas, kur studenti, nozares speciālisti un citi interesenti varēs izmēģināt jaunākās tehnoloģijas.

Studentiem iespēja pieteikties fitnesa nodarbībām

Visu kursu studentiem ir iespēja pieteikties fitnesa nodarbībām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Fitnesa nodarbības atsāksies 13.februārī.

Student, šī ir Tava iespēja uzzināt par jaunākajām tehnoloģijām tūrisma jomā!

Vai zini, kādas tehnoloģiskās aktivitātes gaidāmas 2017. gadā? Vai zini, kuras mobilās lietotnes visvairāk noder ceļojot? Varbūt vēlies izmēģināt 3D brilles un acumirklī nokļūt savā sapņu zemē? Vai varbūt iesaistīties konkursā ar 2000 eiro lielu balvu fondu nākotnes ceļojumiem?

Iespēja piedalīties Latvijas Olimpiskās akadēmijas konkursā

Latvijas Olimpiskā akadēmija piedāvā piedalīties konkursā – „Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt!”

Studentiem piedāvā jaunas trīs ārvalstu stipendijas

Valsts izglītības un attīstības aģentūra piedāvā pieteikties trim jaunām ārvalstu stipendijām.

„Joriks” studentiem piedāvā bez maksas apmeklēt jauniestudējuma „Ilūzijas” ģenerālmēģinājumu

27.janvārī plkst.19:00 studenti tiek aicināti, uzrādot studentu apliecību, noskatīties jauniestudējuma „Ilūzijas” ģenerālmēģinājumu. Pēc izrādes – tikšanās ar izrādes veidotājiem – režisoru, mākslinieci un aktieriem.

Iespēja pieteikties Čehijas Republikas valdības stipendijām čehu valodas vasaras kursiem

Čehijas Republikas Izglītības, jaunatnes lietu un fiziskās audzināšanas ministrija piedāvā Latvijas studentiem un akadēmiskajam personālam stipendijas dalībai čehu valodas un kultūras vasaras kursos 2017. gada vasarā. Pieteikšanās līdz 2017. gada 13. martam.

RTA studentes un studenti aicināti pieteikties “Lēdijas Adas Lavleisas balvai” un “Čārlza Bebidža balvai”

Pieteikšanās norit līdz 2017. gada 10. februārim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu LU Datorikas fakultātes mājas lapā www.df.lu.lv.

Sāksies RTA atklātais telpu futbola turnīrs

6. februārī sāksies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas atklātais telpu futbola turnīrs.

Informācija par budžeta stipendijām!

Informējam, ka budžeta stipendijas par janvāra mēnesi tiks izmaksātas 2017.gada 31. janvārī.

Iespēja piedalīties Swedbank stipendiju konkursā “Puzura iedvesmoti”

Kā Dziesmu un Deju svētku lieldraugs Swedbank iestājas par tautas vērtību iedzīvināšanu un tālāku nodošanu nākamām paaudzēm.

Iespēja piedalīties apmācībās jauniešiem pilsonisko prasmju attīstīšanai

Ja vēlies uzzināt atbildes uz jautājumiem – ko nozīmē būt aktīvam pilsonim, kā politiskie procesi ietekmē Tavu ikdienas dzīvi un vēl daudziem citiem jautājumiem, piedalies apmācībās jauniešiem pilsonisko prasmju attīstīšanai „Tava balss”, kas notiks no 2017. gada 27. līdz 29.janvārim viesu namā „Ezernieki”, Līgatnes novadā.

Aicina piedalīties „Latvia Tours Traveltech” zinātnisko darbu konkursā; kopējais balvu fonds – EUR 2000

Viena no lielākajām Latvijas tūrisma aģentūrām aicina Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentus piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Latvia Tours Traveltech”. Konkursa mērķis ir sekmēt integrāciju pasaules tūrisma tehnoloģiju attīstībā, kā arī veicināt tehnoloģisko inovāciju izmantošanu tūrisma nozarē.

Līdz 1. martam aicina pieteikties Iespējamā misijā

Iespējamā misija (IM) izsludina otro pieteikšanās posmu programmā, un aicina pēdējo kursu studentus, kuri redz sevī drosmi un potenciālu uzlabot izglītības sistēmu Latvijā, pievienoties kustībai.

Seminārā informēs par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” izmaiņām 2017. gadā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina uz informatīvo semināru, kurā stāstīsim par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu jaunumiem, izmaiņām un finansēšanas kārtību. Seminārs notiks 2017. gada 12. janvārī no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga” (Slokas ielā 1, Rīgā).

Studentu jaungads “Izcel gadu!”

Vēl pavisam nedaudz palicis līdz 2016. gada beigām, un tuvojas arī kāds gada nogales pasākums studentiem – ikgadējā Latvijas Kristīgās studentu brālības (LKSB) rīkotā nometne “Izcel gadu!” Nometne norisināsies no 29. decembra līdz 1. janvārim Saldū un pulcēs vairākus desmitus studentu no dažādām Latvijas augstskolām.

Studentiem iespēja bez maksas apmeklēt TechChill konferenci

Starptautiskā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konference TechChill sadarbībā ar Monea un Accenture piedāvā iespēju studentiem apmeklēt konferenci par brīvu, ar mērķi mudināt jauniešus iepazīt tehnoloģiju nozari un mudināt viņus iesaistīties jaunuzņēmumu vidē. TechChill norisināsies Rīgā 9. un 10. februārī, un dos lielisku iespēju studentiem iepazīt startup pasauli, dibināt jaunus kontaktus, uzklausīt starptautiskus ekspertus, un iespējams, arī satikt nākošos partnerus vai darba devējus.

RTA studentiem ir iespēja pieteikties Ungārijas valsts stipendijai

Ungārijas fonds „Tempus Public Foundation” aicina pieteikties Ungārijas valsts stipendijām, lai studētu vai veiktu pētniecības darbu Ungārijas augstskolās. Pieteikšanās termiņš – 2017. gada 30.janvāris.
Aktualitāšu arhīvs

RA goda absolventi

Anda Opoļska

„Pašlaik mana darbavieta ir Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) Cēsu zonālais Valsts arhīvs, esmu vecākā eksperte. Rēzeknes Augstskolā (RA) absolvēju bakalaura studiju programmu „Vēsture” un maģistra studiju programmu „Arhīvniecība”. Studijas RA uzsāku 1998. gadā.

Iespējams, ka esmu rosinājusi maģistra programmas „Arhīvniecība” izveidošanu RA. Atceros, ka dekanātā ar pasniedzēju Valdu Čakšu bija saruna par šādas programmas nepieciešamību un lietderību. Arhīviem Latvijā tajā laikā augstskolās nebija savas izglītības programmas. „Niša” bija brīva. Domāju gan valstiski, gan arī tīri savtīgi – ar cerību turpināt maģistra studijas RA. Un tikai gadu pēc bakalaura studijām jau saņēmu patīkamo ziņu, ka RA izsludina uzņemšanu profesionālā maģistra studiju programmā „Arhīvniecība”.

Protams, ar dokumentu iesniegšanu nekavējos, taču pirmajā gadā studijas uzsākt neizdevās, jo nepietika studētgribētāju. Saņēmu šo ziņu un uzaicinājumu izņemt iesniegtos dokumentus. Biju nolēmusi studēt un pacietīgi gaidīju nākošo gadu, kad vajadzīgais studētāju skaits tomēr nokomplektējās. Es nedomāju, vai programma tiks akreditēta, vai nē. Laikā pirms studiju uzsākšanas apmeklēju astrologu, kurš manā astroloģiskajā kartē saskatīja arī to, ka maģistra studijas būs veiksmīgas un programma tiks akreditēta. To, ka varēja būt arī citādi, sapratu akreditācijas komisijas sēdē otrajā mācību gadā, kurā piedalījos kā darba devēju pārstāve. Par akreditāciju astrologa teiktais piepildījās, tāpat kā tas, ka šī izglītība man dos zināmu prestižu sabiedrībā, bet vairāk gan neko. Jā, tā arī ir. Darba devējs augstāk novērtē darbinieku ar vidējo izglītību un lielāku darba stāžu, nekā darbinieku ar profesionālo maģistra grādu arhīvniecībā un mazāku darba stāžu. Lasīt vairāk..


Gerda Vogule

2015. gada augustā RA Goda absolventes titulu saņēma arī Gerda Vogule, kura ir absolvējusi RA profesionālā bakalaura studiju programmu „Tulks referents”.

Pašlaik Gerda dzīvo Rēzeknes novadā un strādā par tulkotāju savā tulkošanas birojā „Proxime”, kas atrodas Rēzeknē. 2010. gadā viņa absolvēja RA studiju programmu „Tulks referents”. Par savu tulka profesiju Gerda stāsta: „Jau mācoties pēdējās vidusskolas klasēs, sapratu, ka mani saista humanitārās zinātnes, valodas. Tā kā nevēlējos doties uz Rīgu, meklēju studiju iespējas Rēzeknes Augstskolā. Nejūtot aicinājumu kļūt par skolotāju, izvēlējos tulkošanas jomu. Es biju to studentu vidū, kuri pirmie absolvēja tulkošanas studiju programmu, tādēļ domāju, ka šobrīd šī studiju programma ir kļuvusi daudz pilnīgāka un vairāk pielāgota reālā tirgus prasībām. Taču tāpat es varu droši apgalvot, ka vairāku pasniedzēju devums man ir bijis īpaši noderīgs profesionālajā jomā.”

Gerda atzīst, ka ikdiena paiet, tulkojot daudzveidīgus dažāda satura un veida dokumentus „Visvairāk man patīk tas, ka neviena diena nelīdzinās iepriekšējai, – ikreiz jauni izaicinājumi, termiņi un dokumentu dažādība, kā arī darbs ar klientiem. Lai gan gadās visādi. Dažkārt man jāpilda gan uzziņu dienesta, kur jāsniedz informācija par citu iestāžu kontaktinformāciju, darba laiku un atrašanās vietu, gan psihologa funkcijas, klausoties stāstījumus par to, kādēļ tulkojums ir nepieciešams, kas ar to tiks darīts un ko tas mainīs klienta dzīvē,” stāsta Gerda. „Toties gandrīz vienmēr ir gandarījums par paveikto, jo tulkojums bieži vien atrisina kādu problēmu, visbiežāk – palīdz adresātam saņemt vajadzīgo informāciju. Maldīgs ir priekšstats, ka tulkotājam ir nepieciešamas tikai valodu zināšanas. Ar to ir par maz. Labs tulkotājs ir cilvēks, kurš ir apveltīts ar pacietību, precizitāti, vēlmi mācīties, pilnveidoties un sadarboties ar citiem profesionāļiem. Tulkotājs noteikti ir erudīts cilvēks, jo tulkojamie teksti skar visdažādākās jomas, kur īpaši noder papildu zināšanas.”

Kā RA lektore Gerda savas zināšanas nodod arī studentiem. „Pāris dienas nedēļā tiekos arī ar topošajiem kolēģiem – Rēzeknes Augstskolas tulkošanas programmas studentiem. Mēs pārrunājam dažādus ar tulkošanu saistītus jautājumus, risinām profesionālas dabas problēmas un attīstām savas spējas tulkošanas jomā. Jāsaka, ka studējošie iedvesmo arī mani, neļaujot palikt savā komforta zonā, bet nemitīgi mainoties, pielāgojoties un attīstoties,” atklāj tulkotāja. Lasīt vairāk..

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz web@ru.lv